iteam
Firdavegen 5
6800 Førde
975 65 656

Bilbyen i Sogn og Fjordane

Ved utløpet av elven Jølstra finner du den lille byen Førde, innerst i Førdefjorden. Siden 1997 har Førde hatt bystatus, og er administrasjonssenteret i Sunnfjord kommune.

Førde er den mest folkerike byen i tidligere Sogn og Fjordane med sine 10 451 innbyggere, også kalt førdianere. Dette er også hjembyen til Oddvar Torsheim, som stadig er å se i bybildet med sitt karakteristiske røde skjerf og brune skinnveske. Kunsten til Torsheim er viden kjent og smykker flere av byggene i Førde.

Med sine mange bilforretninger blir også Førde kalt «bilbyen». Bilforretningene utgjør en stor del av næringslivet i Sogn og Fjordane og du finner forhandlere av de fleste bilmerkene her.

Men ikke bare biler er å få kjøpt her, Førde er det største handelssenteret mellom Bergen og Ålesund og omsetning i varehandel er blant de høyeste i landet pr innbyggere. Service- og handelsnæringen står for ca 75% av næringslivet i Førde. Største arbeidsplassen er likevel Førde sentralsjukehus.

Medarbeidere

Åse Førde Isene

Økonomi- og admin koordinator

91888015

ase.isene@iteam.no

Audun Viken

Senior systemkonsulent

98240354

audun.viken@iteam.no

Camilla Rouen

Key Account Manager

48246911

camilla.rouen@iteam.no

Dagmunn Fauske

Regiondirektør Nord-Vest

98240353

dagmunn.fauske@iteam.no

Espen Marskar

Senior Systemkonsulent

90941900

espen.marskar@iteam.no

Hubert Fedczyszyn

Lærling

96862444

hubert.fedczyszyn@iteam.no

Jakob Nøtseth

Senior Systemkonsulent

97742669

jakob.notseth@iteam.no

Jan Børge Solheim

Senior Systemkonsulent

48484820

jan.solheim@iteam.no

Jan-Erik Hauge

Leder konsulent

98240356

jan-erik.hauge@iteam.no

Jannicke Felde Førde

Administrasjon- og salgssekretær

91163896

jannicke.forde@iteam.no

Jarl Egil Haugsbø

Senior systemkonsulent

98240355

jarl.haugsbo@iteam.no

John Hinsverk

Leder Fjordane IT

91100625

John.hinsverk@iteam.no

Lars Marius Storevik

Salgskonsulent

48048877

lars.marius.storevik@iteam.no

Martin Solheim Førde

Leder for Kunde- & Driftssenter

48070832

martin.forde@iteam.no

Odd Arne Helgås

Salgskonsulent

94888895

odd.arne.helgas@iteam.no

Oddvar Bolset

Senior systemkonsulent

95046299

oddvar.bolset@iteam.no

Renate S. Sæterbakken

Kontroller

91861103

renate.saeterbakken@iteam.no

Roald Eikås

Senior systemkonsulent

98240359

roald.eikas@iteam.no

Terje Sæterdal

Senior systemkonsulent

98240358

terje.saeterdal@iteam.no

Thomas Sæterdal

Senior systemkonsulent

95032325

thomas.saeterdal@iteam.no

Vegard Ovrid

Systemkonsulent

93454117

vegard.ovrid@iteam.no

Rull til toppen