iteam
Sjøgata 27
8006 Bodø
79 00 50 00

En by i vinden

Halvdan Sivertsen, vind, fly, Saltstraumen, Kjerringøy, Glasshuset og Pelle Politibil er noe av det folk assosierer Bodø med. Men den kompakte kystbyen med flyplass, hurtigrutekai og togstasjon midt i byen og «10 minutter til alt», er også Nord-Norges nest største by, fylkeshovedstad i Nordland og kommunesenter i Salten.  

Historisk sett er Bodø også velkjent. 27. mai 1940 ble byen bombet sønder og sammen av tyskerne, og mer enn 3700 av byens 6300 innbyggere ble husløse. I tillegg ble sykehuset satt ut av drift på grunn av skadene, og alt av kommunale kontorer, skoler, banker og nesten samtlige av byens serviceinstitusjoner ble lagt i ruiner.  

Det står i sterk kontrast til dagens Bodø, som i 2016 ble kåret til Norges mest attraktive by, har fått status som Europeisk kulturhovedstad og huser mer enn 50 000 innbyggere. Hvor de fleste jobber innen varehandel og tjenesteytende næringer, helse- og sosialtjenester og i det offentlige. Og hvor samtlige heier på Bodø/Glimt. 

Medarbeidere

Andreas Benum Jenssen

Teamleder SVOM

90661339

andreas.jenssen@iteam.no

Bjørn-Tore Børresen

Senior systemkonsulent

45007923

bjorn-tore.borresen@iteam.no

Christer L. Eivik

Systemkonsulent

46419221

christer.eivik@iteam.no

Daniel Fjordholm

Senior salgskonsulent

98235622

daniel.fjordholm@iteam.no

John Erling Karlsen

Systemkonsulent

90510091

john.erling.karlsen@iteam.no

Lars Kjerpeseth Sundan

Systemkonsulent

95150230

lars.sundan@iteam.no

Ole Christian Troøyen

Systemkonsulent

47808910

ole.trooyen@iteam.no

Tony Hagen

Systemkonsulent - Lærling

tony.hagen@iteam.no

Vegard F. Marthinussen

Systemkonsulent

90517453

vegard.marthinussen@iteam.no

Vidar Johansen

Senior salgskonsulent

99287056

vidar.johansen@iteam.no

Rull til toppen