iteam
Tore Hunds gate 5
9404 Harstad
79 00 50 00

Kulturbyen i nord

Harstad ligger på Norges største øy, Hinnøya, og er den nest største kommunen i Troms og Finnmark med sine 25 000 innbyggere. Bosettingen i Harstad-distriktet går tilbake til eldre steinalder, og området var et viktig politisk sentra mot slutten av vikingtiden og i middelalderen. Dagens bosetning er i stor grad konsentrert rundt kommunesenteret Harstad. 

Den klart viktigste næringen etter sysselsetting er offentlig administrasjon og tjenesteyting, inkludert forsvar, med 42% av arbeidsplassene i Harstad kommune. I privat sektor står varehandel og overnattings- / serveringsvirksomhet for 18% av arbeidsplassene. Industri utgjør 8% av sysselsettingen i kommunen. 

Siden 1965 har Harstad vært sete for Festspillene i Nord-Norge, som arrangeres årlig i juni måned. Og med et rikt og levende kulturliv, er det ikke overraskende at byen har fostret opp og fram kjendiser som Karl Erik Harr, Kine Hellebust, Ketil Stokkan, Kristian Kristensen, Ruben og Sophie Elise Isachsen. Og for ikke å glemme, den beryktede vikinghøvdingen Tore Hund. 

Medarbeidere

Aage Danielsen Hofstad

Teknisk salgskonsulent

98860319

aage.hofstad@iteam.no

Are Magnus Abrahamsen

Systemkonsulent

40450199

are.abrahamsen@iteam.no

Eirik Berg

Regiondirektør Nord

91244209

eirik.berg@iteam.no

Halvor Hegge

Systemkonsulent TeleCom

90166769

halvor.hegge@iteam.no

Jack Markus Anthonsen

CISO

97038000

jack.markus.anthonsen@iteam.no

Jostein Martinsen

Seniorrådgiver Havbruk

90166770

jostein.martinsen@iteam.no

Jørgen Grøttem

Montør - lærling

90611250

jorgen.grottem@iteam.no

Mads Nilsen

Systemkonsulent

45206878

mads.nilsen@iteam.no

Stian Thrane

Prosjektleder

91535801

stian.thrane@iteam.no

Trond Erlend Fjellå

Leder Havbruk

90041521

trond.erlend.fjellaa@iteam.no

Yngve Thoresen

Systemkonsulent TeleCom

90166771

yngve.thoresen@iteam.no

Rull til toppen