iteam
Novikveien 99
8800 Sandnessjøen
75 06 55 50

Porten til Helgeland

Mellom fjell og øyer, midt på Helgelandskysten finner vi byen Sandnessjøen, som formelt fikk bystatus i 1999. Er du fra Sandnessjøen kalles du for en sandnessjøværing. Byen kan skilte med flere viktige personer for norsk historie, blant annet Nord-Norges første biskop Mathias Bonsach Krogh og selveste Petter Dass, som var en kjent dikter og prest.

Er du i Sandnessjøen kan du oppleve historiske middelalderkirker, Petter Dass museet, rib-safari og båtturer ut til gamlefiskevær. Gå i mektige fjell som «De Syv Søstre», «Dønnamannen», eller andre vakre og eventyrlige fjell.

Næringslivet består i tillegg til handel og tjenester av maritim virksomhet, verftsvirksomhet og oljevirksomhet. Sandnessjøen er et knutepunkt og handelssted for skipstrafikk og næringsliv for øysamfunnet rundt byen. Hjørnestensbedrifter er Helgelandssykehuset, Helgelandske og Slipen Mekaniske.

Medarbeidere

Bjørn Pedersen

IT Konsulent

99287051

bjorn.pedersen@iteam.no

Harald Carlsen

Salgkonsulent

90847474

harald.carlsen@iteam.no

Jan-Erik Berg

IT Konsulent

99431031

jan-erik.berg@iteam.no

Kenneth Aakerøy

Avdelingsleder

99287050

kenneth.aakeroy@iteam.no

Kenneth Eriksen

Regiondirektør Helgeland

99287044

kenneth.eriksen@iteam.no

Kristian Pettersen

IT Konsulent

99287053

kristian.pettersen@iteam.no

Morten Naustvoll

IT Konsulent

48016774

morten.naustvoll@iteam.no

Nichlas Kuttner

IT Konsulent

91826970

nichlas.kuttner@iteam.no

Randi Tømmervik

Økonomiansvarlig Helgeland

48016771

randi.tommervik@iteam.no

Sandra Brattli-Aspvik

IT Konsulent

48016778

sandra.brattli-aspvik@iteam.no

Steinar Pedersen

IT Konsulent

40167780

steinar.pedersen@iteam.no

Tone Dyveke Stephansen

Administrasjon Helgeland

48016772

tone.stephansen@iteam.no

Trond Nilssen

IT Konsulent

99287043

trond.nilssen@iteam.no

Vygantas Mikalajunas

IT Konsulent

48016773

vygantas.mikalajunas@iteam.no

Rull til toppen