iteam
Kvaløyvegen 311
9016 Tromsø
400 01 925

Nordens Paris

Tromsøs kvinner, mote, mat og kultur vakte stor oppsikt blant reisende på 1800-tallet. Og i beundring begynte de å kalle Tromsø for «Nordens Paris». Men byen er like ofte omtalt som «Porten til ishavet», som sier noe om dens betydning for fiske, fangst, forskning og ekspedisjoner i arktiske strøk. 

Med sine nærmere 77 000 innbyggere er Tromsø Nord-Norges største by, og syvende størst i Norge. Dette er en utpreget tjenesteytingskommune, hvor mer enn 3/4 av kommunens yrkesaktive er ansatt i offentlig og privat tjenesteyting eller forretningsvirksomhet. I tillegg til landemerket Ishavskatedralen, har bysenteret i Tromsø et særpreget miljø, med karakteristisk trehusbebyggelse, og da særlig herskapshusene fra rundt 1820. 

Bjørnstjerne Bjørnson rapporterte til sin Karoline fra sitt Tromsø-besøk i 1869 at «Her er kun champagne og spetakkel». Men så er et rikt kultur- og uteliv noe som kjennetegner Nordens Paris også i dag. Byen er vertskap for internasjonale musikk- og filmfestivaler, og har flere restauranter per innbygger enn noen annen norsk by. 

Medarbeidere

Andreas Breisjøberg

Salgsleder Region Nord

40452688

andreas.breisjoberg@iteam.no

Aslak Søbstad

Systemutvikler

41560484

aslak.sobstad@iteam.no

Daniel Joakimsen

IT-konsulent

48026198

daniel.joakimsen@iteam.no

Eirik Hofsøy

Senior IT-konsulent

41621753

eirik.hofsoy@iteam.no

Fredrik Jensen

IT-konsulent

99153947

fredrik.jensen@iteam.no

Håvard Hovden

Teknisk Leder

98236189

havard.hovden@iteam.no

Katrine Hvidsten

Business Controller, Region Nord

95709256

katrine.hvidsten@iteam.no

Mats Øygård

Seniorrådgiver

95022940

mats.oygard@iteam.no

Mikael Østli

IT-konsulent

48239372

mikael.ostli@iteam.no

Odin Bårdsen

IT-konsulent

95245117

odin.bardsen@iteam.no

Roger Schaal

Nøkkelkundeansvarlig

97419000

roger.schaal@iteam.no

Sindre Sørensen

IT-konsulent

92221455

sindre.sorensen@iteam.no

Sverre Benjaminsen

CCO – Havbruk

97588326

sverre.benjaminsen@iteam.no

Zoran Dukic

Utvikler

45507069

zoran.dukic@iteam.no

Rull til toppen