iteam
Gartnerveien 1
4374 Egersund
51 46 53 00

Sørlandsbyen på vestlandet

Egersund er en koselig kystby i Rogaland fylke, med historisk trehusbebyggelse, flott sentrum med mange nisjebutikker, smakfulle restauranter og cafeer og rikt kulturliv. Egersund ligger i Eigersund kommune, som har 14 346 innbyggere, hvorav 11 500 bor i byen.

Fiske, handelsvirksomhet og sjøfart har vært de tradisjonelle næringsveier i Egersund. Rike sildefiskerier har gitt grunnlag for vekst. Etter at silda forsvant i 1960-årene, beskattes nå andre fiskeslag. Egersund er landets tredje største fiskerihavn når det gjelder ilandført fangst etter vekt og den femte største etter førstehåndsverdien av fangsten. Andre viktige industrigrener er verkstedindustri, næringsmiddelindustri og trevareindustri.

Egersunds mest kjente turistattraksjon Trollpikken er en spektakulær fjellformasjon som står og strutter i heia mellom Kjervall og Veshovda. Trollpikken ble verdensberømt i 2017 da noen bestemte seg for å kutte den ned fra fjellet der den hadde skjult seg i nesten 10 000 år.

Medarbeidere

Eirik Wasmuth

Avdelingsleder IT

97689379

eirik.wasmuth@iteam.no

Espen Grastveit

Bedriftsrådgiver

99703170

espen.grastveit@iteam.no

Kent Smørdal

IT-konsulent

90955143

kent.smordal@iteam.no

Kim Skjæveland

Daglig leder

90595851

kim.skjaeveland@iteam.no

Kitty Talgøe Remme

Salgs- og interiørkonsulent

47240549

kitty.remme@iteam.no

Marius L. Karlsen

IT-konsulent

41726804

marius.karlsen@iteam.no

Preben Madland

Montør

47290880

preben.madland@iteam.no

Stian G. Skjelbred

IT-konsulent

40056807

stian.skjelbred@iteam.no

Rull til toppen