iteam
Haraldsgata 190
5525 Haugesund
53 47 22 00

Fra sild til shipping

Siden midten av 1800 tallet har sild spilt en stor rolle for Haugesund. Den rike sildeforekomsten i havet utenfor Haugesund gjorde at byen vokste frem og er i dag det 12. største tettstedet i landet med sine 45 436 innbyggere. Haugesund er også regionsenter for Haugalandet, Sveio og Etne, med til sammen 110 000 innbyggere.

Sild har det blitt mindre av, men den maritime næringen er fremdeles viktig for Haugesund, selv om byen nå er mer kjent for shipping og industri. Og hvert år arrangeres Haugesundskonferansen, en av Norges viktigste maritime konferanser.

Hvem har ikke hørt om filmfestivalen og Sildajazz? Begge disse to store festivalene arrangeres nettopp her i Haugesund og trekker store mengder besøkende. I tillegg har byen et rikt kafé- og restaurantliv.

Harald Hårfagre sies å være begravd her, og i 1872 ble det reist et riksmonument, Haraldshaugen, til minne om Harald Hårfagres samling av Norge i år 872.

Medarbeidere

Helge Hetland

Utvikler

90831057

helge.hetland@iteam.no

Henning Nygård Ervik

Senior IT-konsulent

48011971

henning.ervik@iteam.no

Marius Alsaker

Løsningsrådgiver

41599999

marius.alsaker@iteam.no

Sander Gismervik

Utplasseringselev

sander.gismervik@iteam.no

Solveig Røkenes

Leder utvikling

47668829

solveig.rokenes@iteam.no

Stian Lauknes

Regiondirektør Sør-Vest

98850403

stian.lauknes@iteam.no

Torbjørn Tollaksen

IT-konsulent

98026701

torbjorn.tollaksen@iteam.no

Yngve Solberg

Senior IT-konsulent

93477438

yngve.solberg@iteam.no

Rull til toppen