iteam
Banehaven 4A
4612 Kristiansand S
452 59 010

Posebyen

Her finner du Julius, Kaptein Sabeltann, Kardemomme by – og skjærgårdsidyll så langt øyet rekker. Med sine 111 633 innbyggere er Kristiansand den 6. største byen i Norge og er et viktig forretningssenter i Agder fylke.

Allerede i 1641 ble Kristiansand grunnlagt av Christian 4., som byen også er oppkalt etter. Byen ble bygd med et strengt rettvinklet gatenett, som vi også ser igjen i dag, og Kvadraturen er fortsatt byens forretningssentrum.  Etter en stor bybrann i 1892 ble mye av trehusbebyggelsen gjenreist i mur. Men noe trehusbebyggelse ble heldigvis bevart, og deriblant Wildergården fra 1800-tallet, som i dag er fredet og det eldste bygget i byen.

En lang liste over kjente folk har hatt sin oppvekst i vakre Kristiansand, både kunstnere, musikere, idrettsstjerner og sist, men ikke minst: kronprinsesse Mette Marit. Henrik Wergeland og Camilla Collett sine store verker er nok også inspirert av deres hjemby Kristiansand.

Næringslivet i regionen er preget av to sterke næringsklynger; leverandørbedrifter til olje- og gassektoren, samt prosessindustribedrifter. Reiselivsnæringen representerer også en viktig verdiskaping. Kristiansand og Agder med sitt attraktive sommerklima, trekker mye folk om sommeren, men de kan også by på unike ski- og turmuligheter om vinteren.

Hva er vel sommeren uten is og brus? Hennig Olsen iskremfabrikk har sitt hovedkontor og produksjonslokaler i Kristiansand, det har også Christiansands bryggeri, som produserer øl og mineralvann.

Medarbeidere

Eirik Berntsen

Kundebehandler

99301030

eirik.berntsen@iteam.no

John Richard Dahl

Konsulent

41917515

john.richard.dahl@iteam.no

Kjetil Hagman

Konsulent

90034501

kjetil.hagman@iteam.no

Rune Wold

Konsulent

91898062

rune.wold@iteam.no

Sandor Novak

Daglig leder

90656606

sandor.novak@iteam.no

Thea Martine Hagenes

Kundebehandler

97124225

thea.martine.hagenes@iteam.no

Rull til toppen