iteam
Midtre gate 4
8624 Mo i Rana
75 06 55 50

Jernverksbyen

Mo i Rana er administrasjonssenteret i Rana kommune på Helgeland i Nordland. De fikk bystatus i 1997, og med sine 21 036 ranaværinger er dette den fjerde største byen i Nord-Norge.

Du finner Mo i Rana innerst ved Ranfjorden, sør for Saltfjellet og Polarsirkelen, og Nordlands lengste elv Ranelva har sitt utløp i byen.

Norsk Jernverk var hjørnestensbedriften til Mo i Rana, og byen fikk tilnavnet «Jernverksbyen» som en følge av det. Industri er fortsatt en viktig del av næringslivet her, og det meste av industrivirksomheten finner du i Mo industripark.

Mo i Rana er også et handelssentrum på Helgeland, med sine 200 handelsbedrifter, og et oppvarmet gågatenett, som mange av oss andre i vinter-Norge misunner dem.

Statlige institusjoner som Nasjonalbiblioteket og Statens innkrevingssentral ligger også her.

15 meter fra strandkanten i Mo i Rana finner du «Havmannen»; en kjent skulptur på over 10 meter i granitt, som tidevannet på sitt høyeste når til lårene. Den står med ryggen til byen og skuer utover havet. Skulpturen er opphavet til et årlig kulturelt arrangement i byen, «Havmanndagene», og i tillegg Havmannprisen; en nordnorsk bokprise som deles ut hvert år.

Medarbeidere

Arnt Gunnar Kildal

Tekniker

99287049

arnt.gunnar.kildal@iteam.no

Gjermund Holtet

Salgkonsulent

94109845

gjermund.holtet@iteam.no

Helge Sandvær

Salgkonsulent

99287046

helge.sandvar@iteam.no

Joakim Straumdal

IT Konsulent

91785047

joakim.straumdal@iteam.no

Majdeddin Hajeer

IT Konsulent

47745298

majdeddin.hajeer@iteam.no

Rune Jensen

Avdelingsleder

48016775

rune.jensen@iteam.no

Stig Lauritsen

Salgkonsulent

99287042

stig.lauritsen@iteam.no

Tore Myhre

Tekniker

99287047

tore.myhre@iteam.no

Zilvinas Laucius

IT Konsulent

48016776

zilvinas.laucius@iteam.no

Rull til toppen